Висша школа "Авиация"
ГВА ТУ-София
ENG language

АКТУАЛНИ НОВИНИ

Въведение в космическите науки и технологии

На 13 декември Катедра "Въздушен транспорт" стана домакин на публична презентация на тема "Въведение в космическите науки и технологии" като част от проект "Space4BG".

Станимир Ганчев, авиационен инженер випуск 2010 г. и координатор на програма "Космически предизвикателства", разясни как се изстрелва спътник в орбита, какви са основните подсистеми на един сателит и какви функции изпълнява всяка от тях.

Студентите от трети и четвърти курс имаха възможността да разберат основите на орбиталната механика, основните съображения при проектиране на космически кораби и различните видове мисии, които те изпълняват.

Бъдещите инженери по авиационна техника и технологии откриха много сходства между системите на летателен апарат и космически кораб и проявиха интерес към обучителния видеоканал с лекции.